تجهیزات شبکه پسیو

تجهیزات شبکه پسیو

تجهیزات شبکه پسیو Passive به کلیه تجهیزات و قطعات فیزیکی موجود در شبکه های کامپیوتری گفته می شود که به جهت راه اندازی شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات شبکه پسیو مسی شامل دسته بندی های مختلفی می شود که عبارتند از کابل شبکه، پچ پنل، پچ کورد، پریز شبکه که به جهت راه اندازی یک شبکه کامل استفاده می گردند. دستگاه تست فلوک نیز از دیگر تجهیزات مورد نیاز شبکه های کامپیوتری است که به جهت تست و بررسی میزان بازدهی تجهیزات حاضر در شبکه استفاده می شود. با کلیک بر روی هر یک از گزینه های زیر می توانید محصولات مرتبط با دسته بندی انتخاب شده را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید قیمت کلیه تجهیزات شبکه پسیو مورد نیاز خود را می توانید در منوی لیست قیمت موجود در وب سایت برق سان مشاهده نمایید. کابل شبکه، پچ پنل، پچ کورد و انواع تجهیزات شبکه پسیو مسی در گروه های زیر عموماً از برند فرانسوی لگراند و به صورت اورجینال هستند که با ضمانت و خدمات پس از فروش عرضه می گردند.

کابل شبکه

کابل شبکه یا Ethernet Cable یکی از تجهیزات مهم شبکه در شبکه پسیو مسی است که به عنوان یک بستر منتقل کننده اطلاعات از آن استفاده می شود. کابل شبکه Cat5e، Cat6، Cat7، Cat8 با ساختار شیلددار و بدون شیلد با برندهای لگراند، خراسان افشارنژاد، لئونی در این قسمت قرار دارند.

پچ پنل

پچ پنل شبکه (Patch Panel) یکی از تجهیزات مهم شبکه می باشد که به عنوان یک واسطه مابین نودها و تجهیزات اکتیو قرار می گیرد. پچ پنل ها با کتگوری های مختلفی در انواع شیلددار و بدون شیلد تولید می شوند. پچ پنل ها به صورت 24 پورت و 48 پورت تولید می شوند.

پریز شبکه

پریز شبکه یا کیستون (Keystone) به پریزهایی گفته می شود که با اتصال به کابل های شبکه می تواند یک پریز مادگی را در اختیار کاربران بر روی دیوار، ترانک، کف خواب و سایر فضاهای قابل نصب ارائه نماید. کیستون های شبکه همچون دیگر تجهیزات با کتگوری های مختلفی ارائه می گردند.

پچ کورد

پچ کورد یا Patch Cord از تجهیزات شبکه پسیو می باشد که به وسیله آن ارتباط فیزیکی مابین تجهیزات اکتیو با اکتیو و یا پسیو با اکتیو را برقرار می کند. پچ کورد متراژی 0.5 تا 5 متری از کابل های شبکه است که در دو سر آن از سوکت های RJ45 استفاده شده است.

دستگاه تست فلوک

دستگاه تست فلوک یکی از تجهیزات مهم در نصب، بررسی و عیب یابی تجهیزات پسیو شبکه می باشد. این دستگاه در مدل های مختلفی توسط شرکت فلوک تولید می شود که جدیدترین مدل آن DSX2 8000 ورژن دو می باشد. دستگاه های تست فلوک در ایالات متحده طراحی می شوند و ساخت کشور سنگاپور می باشند.